Avrupa Dayanışma Programı, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Erasmus+ Gençlik Programları kapsamındaki Gönüllülük Projeleri ile dilediğiniz bir Avrupa ülkesinde hiç para harcamadan 1 yıl kalabilirsiniz!

Nasıl mı?

Gönüllülük Projeleri kapsamında yürütülen ESC (European Solidarity Crops) Programı; 18 – 30 yaş arası gençlerin Avrupa ülkelerinde sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmasına imkan tanıyan ücretsiz bir programdır. Programın amacı kültürler arası etkileşimi geliştirmek ve dünyanın her yerindeki gençlere küresel deneyim yaşatmaktır. Avrupa Birliği gençlik programları arasında yer alan program maksimum 12 ay süre ile Avrupa’da yaşama imkanı sunmaktadır. Gençler arasında hoşgörü ve dayanışmayı geliştirmeyi amaçlayan programı gençler için büyük avantajlar sağlamaktadır.

Programa katılan gençlerin uçak bileti, konaklama, yeme içme masrafları karşılanmakta ayrıca cep harçlığı olarak da destek verilmektedir.

Avrupa Vatandaşlığı ve Kimliği Derneğimiz Avrupa Dayanışma Programı kapsamında “Destekleyici” ve “Ev Sahibi” Kalite Sertifikasına sahiptir.